Best View in Explorer 9+, Firefox 4+, Chrome 10+ or Opera 11+;
Download the new version and install:
فراخوانی ...
 
جمعه 23 آذر 1397 | الجمعه 5 ربيع الثاني 1440 | Friday 14 December 2018
عملیات روانی
واکنش سرد به اعتراض ۶۰۰ سینماگر زن علیه آزار جنسی نسخه چاپی RSS
 • واکنش سرد به اعتراض ۶۰۰ سینماگر زن علیه آزار جنسی
  شنبه 2 دی 1396 ساعت 12:05

  اعتراض ۶۰۰ سینماگر زن سوئدی به آزار جنسی انستیتوی فیلم سوئد را تنها به ارائه طرح برگزاری کلاس های آموزش مسائل جنسی به کارکنان کمپانی های سینمایی وادار کرد. به گزارش مشرق، در ادامه افشاگری ها علیه سوءاستفاده از زنان در

  انستیتوی سینمای سوئد

  اعتراض ۶۰۰ سینماگر زن سوئدی به آزار جنسی انستیتوی فیلم سوئد را تنها به ارائه طرح برگزاری کلاس های آموزش مسائل جنسی به کارکنان کمپانی های سینمایی وادار کرد.

  به گزارش مشرق، در ادامه افشاگری ها علیه سوءاستفاده از زنان در سینمای غرب، هفته گذشته ۶۰۰ زن سینماگر در کشور سوئد نامه ای سرگشاده را علیه فضای نا امن سینمای این کشور برای زنان امضا و منتشر کردند. این زنان خواستار رسیدگی به شرایط اسفبار اخلاقی حاکم بر فرهنگ و هنر، انتشار کتاب، تلویزیون و صنعت سینما علیه زنان شده بودند و گفته بودند که دیگر تحمل آزار جنسی را ندارند.


  این نامه توسط بازیگران مطرحی چون آلیسیا ویکاندر، سوفیا هلین، ماری گورانزون و... نیز امضا شده بود.


  اما انستیتوی سینمای سوئد، روز پنجشنبه به نامه این ۶۰۰ سینماگر زن واکنش نشان داد. براساس گزارش منابع خبری، این انستیتو قصد دارد کلاس های رایگان آموزش جنسی را برای کارکنان کمپانی های سینمایی در سوئد برگزار کند.

  براساس این طرح که هنوز از سوی هیئت مدیره انستیتوی فیلم سوئد تصویب نشده، تنها کمپانی هایی سوبسید خواهند گرفت که در این کلاس ها شرکت کنند.

  اقدامی که شاید راه چندان مطمئنی برای در امان ماندن زنان از سوءاستفاده های غیراخلاقی در سینمای سوئد نباشد. چرا که موضوع آزار جنسی زنان در سوئد فراتر از سینما، امری فراگیر در آن کشور شناخته می شود. به طوری که آزار جنسی زنان در سوئد تنها به هنرمندان محدود نیست، بلکه سیاستمداران و مقامات بلندپایه آن کشور را نیز دربر می گیرد.

  «مارگو وال اشتروم» وزیر خارجه سوئد اعتراف کرد زمان خدمتش در دولت مورد «آزار جنسی» قرار گرفته است. «اما کنیکاره» کمدین و هنرمند مشهور سوئدی نیز پیش از این در واکنش به آزار جنسی زنان در کنسرت های موسیقی سوئد، طرح تفکیک جنسیتی در این کنسرت ها را پیشنهاد داده بود. شاید راه حل اصلی بازیگران زن سوئدی نیز برای در امان ماندن از تجاوز، تفکیک جنسیتی باشد.


   گفتنی است پیشتر کشور سوئد که قوانین برابری جنسیتی مدنظر غرب را بیش از سایر کشورها به اجرا درآورده به عنوان پایتخت تجاوز اروپا معرفی شد. گزارش سال ۲۰۱۶ نوردیک از دانشگاه استکهلم سوئد، این کشور را در کنار دانمارک، کانادا، آمریکا و انگلیس به عنوان رکوردداران آزار جنسی زنان اعلام کرده بود.

  منبع: کیهان  خبر
  شماره مطلب: 24559
  دفعات دیده شده: 364 | آخرین مشاهده: 6 روز پیش