Best View in Explorer 9+, Firefox 4+, Chrome 10+ or Opera 11+;
Download the new version and install:
فراخوانی ...
 
شنبه 24 آذر 1397 | السبت 6 ربيع الثاني 1440 | Saturday 15 December 2018
عملیات روانی
فیلم ضدایرانی با بازیگرانی ایرانی+تصاویر نسخه چاپی RSS
 • فیلم ضدایرانی با بازیگرانی ایرانی+تصاویر فیلم ضدایرانی با بازیگرانی ایرانی+تصاویر
  شنبه 2 دی 1396 ساعت 14:40

  سریال آمریکایی “HomeLand” یا همان "سرزمین مادری" سریالی ضد ایرانی است که در ابتدا با مبحث مبارزه با تروریسم و در ادامه به بحث رابطه ایران و آمریکا و مذاکرات آنها می پردازد و محوریت اصلی این فیلم اسلام هراسی است.  سریال

  سریال آمریکایی “HomeLand” یا همان "سرزمین مادری" سریالی ضد ایرانی است که در ابتدا با مبحث مبارزه با تروریسم و در ادامه به بحث رابطه ایران و آمریکا و مذاکرات آنها می پردازد و محوریت اصلی این فیلم اسلام هراسی است.

    سریال آمریکایی "HomeLand” یا همان "سرزمین مادری" از 2 اکتبر 2011 از شبکه Showtime آمریکا پخش می شود و شبکه Fox 21 اسپانسر اصلی این سریال است.
   
  این سریال بر اساس داستان سریالی عبری با نام "Prisoners of War" ساخته شده است و تاکنون در 3 فصل 12 قسمتی بر روی آنتن رفته و فصل چهارم با محوریت مذاکرات هسته ای ایران در حال ساخت است.
   
   
  داستان سریال
   
  داستان اصلی سریال "HomeLand” درباره یکی از نیروهای ویژه ارتش آمریکاست (Nicholas Brody با بازیDamian Lewis)که ظاهراً هشت سال پیش در عراق ربوده شده و از سرنوشت وی هیچ اطلاعی در دست نیست.

  ناگهان طی عملیات ارتش آمریکا در خاک عراق، بصورت اتفاقی همان نیرویی که هشت سال پیش مرگش اعلام شده بود، پیدا می شود؛ مردی مسلمان با محاسن بلند که چندین سال از فرهنگ آمریکا دور بوده است و در این فیلم تلاش می شود که وی دور از تمدن نشان داده شود.

  پس از مدتی مشخص می ­شود او در این هشت سال اسیر نیروهای القاعده بوده و به صورت تصادفی توسط نیروهای ویژه ارتش پیدا می شود.

  مردم آمریکا با خوشحالی از این سرباز وطن استقبال می کنند؛ بطوری که رئیس جمهور هم این بازگشت را به وی خوش­آمد می گوید.

  اما پس از مدتی یکی از مأموران سیا ( Carrie Mathison با بازی Claire Danes) به او شک می کند و در مسیر داستان مشخص می شود که وی در این هشت سال اسارت، با شست وشوی مغزی به یک نیروی القاعده تبدیل شده و قصد دارد عملیات های تروریستی در خاک آمریکا انجام دهد.

  نیکلاس برودی به خاطر تجربه تهاجم آمریکایی ها در عراق و مرگ فرزند رهبر خود به نام ابونظیر که به چشم خود دیده، می خواهد از بانیان این حمله انتقام بگیرد و ابونظیر وی را برای یک حمله انتحاری در آمریکا آماده کرده است.
   
  داستان های فرعی متعددی در راستای ماجرای اصلی این سریال وجود دارد. ضمنا اسامی کشورهایی که رابطه خوبی با آمریکا ندارند به ویژه ایران در این سریال زیاد استفاده شده است و از این کشورها با عنوان هایی نظیر حامی تروریسم و به دور از تمدن نام برده می شود.
   
  شخصیت های اصلی
   
  کری مدیسون

   
  کری مدیسون بعنوان مامور سیا به دنبال حفاظت از آمریکا در برابر حملات تروریستی است و با شم پلیسی خود خیلی زود به نقشه ی "نیکولاس برودی" برای انجام عملیات تروریستی در آمریکا پی برده و با برقراری ارتباط و طرح دوستی با برودی، وی را به همکاری با سیا تشویق کرده و از او در قتل "ابونظیر" که مغز متفکر القاعده است، کمک می گیرد.
   
  طی این حوادث، کری عاشق برودی شده و به دلیل مشکوک شدن سیا به برودی بعنوان مظنون اصلی حادثه بمب گزاری در مقر سازمان اطلاعات آمریکا با وی از کشور فرار می کند.
   
  حال با مشخص شدن رابطه کری با برودی و اختلالات روانی و شخصیتی دیگر کری برای سیا یک نقطه ضعف بحساب می آید. در ادامه داستان وی به دنبال اثبات بی گناهی برودی و حفظ شغل و زندگی شخصی خویش است.
   
  نیکلاس برودی
   

  نیکلاس برودی، گروهبان نیروی دریایی، به عنوان یک قهرمان ملی پس از 8 سال اسارت در عراق نه بعنوان یک قهرمان واقعی بلکه یک تروریست و شاگرد ابونظیر رهبر القاعده به کشور خود بازمی گردد.

  کری با برقراری ارتباط با نیکلاس از وی در قتل ابونظیر کمک می گیرد؛ اما پس از بمب گذاری القاعده در ساختمان مرکزی سیا و کشته شدن 219 نفر، نیکلاس برودی به مظنون اول این پرونده تبدیل می شود.

  نیکولاس با رها کردن همسر و 2 فرزندش با کری، معشوقه جدید خود، از آمریکا فرار می کند. نیکلاس برای اثبات بی گناهی خود به کری وابسته می شود.

  سائول برنسون
   
  ساموئل برنسون به عنوان مربی قدیمی کری مدیسون و مامور باسابقه سیا موافق جدایی کری از سازمان سیا نیست و تلاش دارد به وی در زندگی شخصی و کاری اش کمک کند.

  بازیگران این فیلم
   
  طی جریان این فیلم، بازیگران ایرانی نیز در این فیلم بازی می کنند که هر کدام به نوعی در تلاشند تا ایران به عنوان یک کشور حامی تروریسم نشان دهند.
   
  یکی از شباهت های بسیار این فیلم با فیلم ضد ایرانی آرگو بازی این بازیگران ایرانی در این فیلم است.
   
   

  نازنین بنیادی ( بازیگر ایرانی در فیلم ضد ایرانی هوملند)
   
   
  نوید نگهبان بازیگر فیلم هولند در نقش رئیس القاعده، ابونظیر
   
   
  پرویز صیاد

   
   
  هوشنگ توزیع بازیگر ایرانی در فیلم های هوملند و آرگو
   
   
   
  امید ابطحی بازیگر ایرانی در فیلم های ضد ایرانی هوملند و آرگو
   
   
   
  نیویورک تایمز درباره این سریال آمریکایی و ضد ایرانی می نویسد: هوملند، نسخه آمریکایی شده سریال عبری "زندانیان جنگ" است؛ حتی دیالوگ ها نیز تغییر نکرده است.

  این نشریه می افزاید: تهیه کنندگان هوملند با افزایش چند برابری بودجه، استفاده از بازیگران حرفه ای و شناخته شده و کم کردن بعد سیاسی و شاخ و برگ دادن به بعد عاطفی موفق به جذب مخاطب بیشتر شده اند.
   
  نشریه نیویورک در رابطه با دلیل آغاز تولید این سریال می نویسد: وقتی گیدئونراف در سال 2009 بعد از 9 سال زندگی درآمریکا به اسرائیل باز می گردد می گوید: "وقتی انسان بعد از مدت ها دوری به سرزمین مادری خود باز می گردد دوست دارد هیچ چیز تغییر نکرده باشد"

   
  شیمون پرز در دیدار با نوید نگهبان بازیگر ایرانی این سریال ضمن ابراز خرسندی از تولید هوملند بر اساس سریال زندانیان جنگ می گوید: "اسرائیل همیشه در خط مقدم تولید فیلم وسریال قرار دارد."

  فارین پالیسی نیز درباره هدف این سریال می گوید: توضیح پیام سریال زندانیان جنگ برای یک غیر اسرائیلی کار مشکلی است.

  این سایت می نویسد: داستان زندانیان جنگ ماجرای 2 سرباز اسرائیلی است که بعد از 17سال اسارت در لبنان به اسرائیل بر می گردند. 
   
  مجله آمریکایی "نیوریپابلیک"در مورد این سریال می نویسد: بعد از ماجرای 11  سپتامبر سازمان سیا با تشکیل تیمی متخصص و با استفاده از تلویزیون و سینما به دنبال تغییر چهره از یک سازمان شیطانی و آدم کش به سازمانی میهن پرست در اذهان عمومی آمریکا تبدیل شود.
   
  هوملند و آرگو به عنوان نمونه بارز این اقدام و به طور افراطی سعی در ارائه داستان های با درونمایه میهن پرستی و ایثار هستند.
   
  گاردین نیز نوشت: دیدگاه مضحک هوملند سعی دارد واقعیتهای خارومیانه از اسلام را به صورت تحریف شده نشان دهد.
   
  همچنین تصویر منفی اسلام و اعراب در فیلم های آمریکا نکته جدید و نو ظهوری نیست و به سال 1920 و فیلم 3BS بر می گردد و استفاده از تاثیر تصویرسازی رسانه بر ذهن مخاطب کاملا استفاده می کنند.
   
  ایندیپندنت نیز می نویسد: فیلم هوملند به رابطه ایران و آمریکا لطمه می زند و این فیلم هرگونه تلاش برای بهبود روابط را بی اثر می کند.
   
  تحلیل گر گاردین در بررسی دلایل موفیت آرگو و هوملند در مقاله ای با نام " باز هم اسلام هراسی برنده شد" می نویسد: سیاست های آمریکا در خاورمیانه فقط مورد توجه هالیوود است. وقتی من آرگو را در لندن دیدم تنها شخصی بودم که در پایان این فیلم دست نزدم. من یک سوال داشتم:چرا در این فیلم ایرانی ها اینقدر خشن و عصبانی هستند؟"
   
  وی می افزاید: آرگو و هوملند سعی دارند به مردم دنیا القا کنند که همانطور که تمام آمریکایی ها در تعطیلات آخر هفته به تفریح و گردش می روند تمام مسلمانان نیز در عملیات تروریستی شرکت می کنند و چنین جایزه هایی فقط خوش خدمتی به سیاست های آمریکا در خاورمیانه است.
   
  در این تحلیل آمده است: وقتی از نویسنده این فیلم سوال می شود که چرا  سرباز آمریکایی مسلمان شده است می گوید: ما به دنبال به چالش کشیدن ارتباط دین و تروریست در اذهان عمومی بودیم.
  منبع: صراط  خبر
  شماره مطلب: 24565
  دفعات دیده شده: 741 | آخرین مشاهده: 8 ساعت پیش