Best View in Explorer 9+, Firefox 4+, Chrome 10+ or Opera 11+;
Download the new version and install:
فراخوانی ...
 
سه‌شنبه 24 مهر 1397 | الثلثاء 5 صفر 1440 | Tuesday 16 October 2018
عملیات روانی
سازمان سیا چگونه وب کم ها را کنترل می کند؟ نسخه چاپی RSS
 • سازمان سیا چگونه وب کم ها را کنترل می کند؟
  سه‌شنبه 15 اسفند 1396 ساعت 10:07

  ویکی لیکس اسنادی را به تازگی منتشر کرده است که حاوی ابزارالاتی است که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به «سیا» برای کنترل وب کم ها مورد استفاده قرار می دهد.  پایگاه «ویکی لیکس»  اسناد جدیدی را روز پنجشنبه (امروز) در

  ویکی لیکس

  ویکی لیکس اسنادی را به تازگی منتشر کرده است که حاوی ابزارالاتی است که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به «سیا» برای کنترل وب کم ها مورد استفاده قرار می دهد.

   پایگاه «ویکی لیکس»  اسناد جدیدی را روز پنجشنبه (امروز) در قالب اسناد « Vault 7» منتشر کرد که حاوی اطلاعاتی درباره ابزار هک سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به سیا از پروژه «دامبو» می باشد.

  خبرگزاری اسپوتنیک گزارش کرد، ویکی لیکس در بیانیه ای اعلام کرد: « دامبو قابلیتی است که می تواند پروسه هایی که از وب کم ها استفاده می کنند را معلق (متوقف) کند و هر ویدئوی ضبط شده که در رایانه های کاربران هدف می تواند (به کاربران) دسترسی فیزیکی بدهد را مختل کند».

  بنا بر این گزارش، این ابزار به سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا اجازه شناسایی ، کنترل و دستکاری سیستم های نظارت و تشخیص همچون وب کم ها و میکروفون های رایانه های هدف که با سیستم عامل مایکروسافت ویندوز کار می کنند را می دهد.

  ویکی لیکس ادامه داد: «تمامی فرایندهای مربوط به ابزارالات شناسایی شده (ضبط ویدئو، نظارت یا کشف ویدئو، فایل صوتی و جریان های شبکه) توسط اپراتورشناسایی می شود و قابل متوقف شدن است. اپراتور از طریق حذف یا دستکاری در فایل های ضبط شده، به ایجاد اسناد جعلی یا از بین بردن شواهد واقعی از عملیات نفوذ کمک می کند».

  ویکی لیکس اولین بسته از پروژه « Vault 7» را در ماه مارس منتشر کرد که حاوی مجموع 8 هزار و 761 سند بود. برخی از جدیدترین اسناد منتشر شده، مربوط به پروژه سیا بود که پیام های «اس ام اس» که در ابزارالات اندروید ارسال و دریافت می شد، را هدف قرار می داد و همچنین برخی از آنها مربوط به ابزارالات سیا برای هک مخفیانه سیستم عامل «اپل» می شد.

  منبع: فارس  خبر
  شماره مطلب: 24605
  دفعات دیده شده: 381 | آخرین مشاهده: 18 ساعت پیش