Best View in Explorer 9+, Firefox 4+, Chrome 10+ or Opera 11+;
Download the new version and install:
فراخوانی ...
 
سه‌شنبه 20 آذر 1397 | الثلثاء 2 ربيع الثاني 1440 | Tuesday 11 December 2018
عملیات روانی
احتمال حمله به مسلمانان در روز "یک مسلمان را تنبیه کن" نسخه چاپی RSS
 • احتمال حمله به مسلمانان در روز احتمال حمله به مسلمانان در روز "یک مسلمان را تنبیه کن"
  سه‌شنبه 21 فروردین 1397 ساعت 7:57

  بیانیه های تهدیدآمیز گروه های نژادپرست و نفرت پراکن ضداسلام در انگلیس برای حملات هدفمند علیه مسلمان ها، نگرانی ها درباره احتمال حملات خشونت آمیز به مسلمانان به خصوص زنان محجبه را افزایش داده است.  روز (سه شنبه 14 فروردین)

  مسلمانان در انگلیس

  بیانیه های تهدیدآمیز گروه های نژادپرست و نفرت پراکن ضداسلام در انگلیس برای حملات هدفمند علیه مسلمان ها، نگرانی ها درباره احتمال حملات خشونت آمیز به مسلمانان به خصوص زنان محجبه را افزایش داده است.

   روز (سه شنبه 14 فروردین) همزمان با موعد اعلام شده در اعلامیه های گروه های ضداسلامی در انگلیس برای حمله به مسلمانان، به دختران و زنان محجبه در این کشور توصیه شده از خانه خارج نشوند.

  گروه های نفرت پراکن مخالف مسلمانان از چند هفته پیش با انتشار اعلامیه هایی روز سوم آوریل (امروز) را به عنوان روز «یک مسلمان را تنبیه کن» تعیین کرده بودند. در این اعلامیه ها، برای آسیب رساندن به مسلمانان امتیاز تعیین شده است.

  در این فهرست غیرانسانی، حمله لفظی و کلامی به یک مسلمان با ۱۰ امتیاز پایین ترین درجه و بمباران اتمی مکه مکرمه با ۲۵۰۰ امتیاز در بالاترین رتبه قرار دارد.

  کشیدن روسری یک دختر مسلمان، اسیدپاشی به یک مسلمان، کتک زدن یک مسلمان، شکنجه کردن یک مسلمان با استفاده از چنگنک، جریان برق یا کندن پوست بدن، سلاخی کردن یک مسلمان با استفاده از اسلحه، چاقو، خودرو یا هر چیز دیگر و به آتش کشیدن یا بمبگذاری در یک مسجد، از دیگر مواردی هستند که برای آن ها در این فهرست امتیاز تعیین شده است.

  در پی انتشار گسترده این اعلامیه ها، از چند روز پیش در گروه های «واتس اپ» مسلمان های انگلستان پیام هایی از سوی رهبران جامعه اسلامی این کشور منتشر شده که به مسلمان ها، به خصوص زنان محجبه، توصیه کرده دستکم روز سوم آوریل از خانه های خود خارج نشوند.

  به نوشته روزنامه «دیلی میل» در یکی از این پیام ها آمده است: «این یک شوخی نیست، بلکه نقشه ای نفرت انگیز است که در آن یک سیستم امتیاز تعریف شده که افراد بعد از اقدماتی مانند کشیدن حجاب دختران، کتک زدن یا حتی اسیدپاشی، با ارسال ویدئوی اقدامشان، این کارشان را در سایت ثبت می کنند.»

  این پیام می افزاید: «حتی پلیس هم می گوید در حال بررسی این مسئله است... این اطلاعیه ها از زیر درها به خانه های شرق لندن انداخته شده و حتی کودکان هم از این مسئله مطلع شده اند.»

  ماه گذشته میلادی واحد ضدتروریسم پلیس انگلستان در بیانیه ای اعلام کرد: «پلیس در حال بررسی چندین گزارش درباره اطلاعیه هایی شرارت باری است که در سرتاسر انگلستان برای افراد ارسال شده است.»

  در یکی دیگر از پیام های منتشر شده در گروه های مسلمانان، به زنان و دختران توصیه شده برای ممانعت از حملات احتمالی، در خیابان در گروه های سه یا چهار نفری حرکت کنند.

  مقام های انگلیسی می گویند در سال های اخیر حملات علیه مسلمان ها در این کشور به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. خبرگزاری «پرس آسوسیشن» پارسال گزارش داد که حملات به مساجد در انگلستان بین سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ بیش از دو برابر افزایش یافته است.

  منبع: فارس  خبر
  شماره مطلب: 24622
  دفعات دیده شده: 482 | آخرین مشاهده: 2 روز پیش